Vladimír Škopek

| Rubrika: Krátké zprávy | 2272 zobrazení

S těžkým srdcem a hlubokou lítostí jsme přijali zprávu o úmrtí našeho dlouholetého kolegy a přítele pana Vladimíra Škopka, který nás navždy opustil dne 14.2. 2014 ve věku nedožitých 74 let.

Po studiu na keramické škole v Plzni nastoupil do bývalých Mosteckých, později Severočeských keramických závodů v Mostě (historičtí předchůdci dnešní akciové společnosti KERAMOST), kde pracoval bezmála 40 let v různých funkcích. Po celou tuto dobu prohluboval a později předával své nabyté znalosti v oboru silikátů. Mezi jeho jedinečné schopnosti patřilo umění slova a písma, kdy své bohaté životní zkušenosti a zážitky přenášel i do řady písní a básní. Vybavovat si ho pouze jako duševně založeného člověka by však bylo chybné, jelikož se mezi jeho rozličné životní zájmy řadily dokonce i seskoky padákem.

Pan Škopek byl srdečný, obětavý člověk a vynikající společník, který dokázal vždy nezištně poradit a pomoci. Díky tomu ve svém životě získal a ovlivnil obrovský okruh přátel, mezi které se řadily i známé osobnosti české kultury, významní odborníci a zástupci výrobní sféry, se kterými se setkával při účasti firmy KERAMOST na různých výstavách a veletrzích. Zde uplatnil schopnost vždy vstřícného společenského vystupování, kterým získával sympatie. I když se s ním často život nemazlil, dokázal na věci pohlížet s osobitým nadhledem a důstojností jemu vlastní. Všem, kdo ho znali, pak bude chybět jeho neopakovatelný smysl pro humor a životní elán.

Považuji si za čest, že jsem měl možnost pana Škopka poznat a získávat po jeho boku pracovní i životní zkušenosti. Děkuji všem, kteří si po přečtení těchto řádek na pana Vladimíra Škopka vzpomenou a kterým stejně jako mně bude tolik chybět.

Ing. Jan Protivínský
KERAMOST, a.s.

Zpět do rubriky

Jsme členem

  • Banner
  • Banner

Naše záštita

  • Banner

Spolupracujeme

  • Banner
  • Banner

Doporučujeme