Cech obkladačů ČR na CERSAIE 2015 v Bologni

| Rubrika: Veletrhy | 1923 zobrazení


Letošní výstava CERSAIE byla příležitostí k jednání k jednání Cechu obkladačů ČR se zahraničními partnery z projektu Správné praxe při obkládání keramikou, sklem a kamenem jenž byl ukončen k poslednímu sni měsíce srpna.

První jednání se uskutečnilo se švýcarským svazem SPV Schweizerische Plattenverband, který zastupoval pan Andreas Furgler, obchodní ředitel. Výsledkem jednání bylo navázání dlouhodobé spolupráce zejména v oblasti vzdělání obkladačů.

Dalším významným setkáním bylo jednání s generálním sekretářem EUF – Evropské federace obkladačů panem Wernerem Altmayerem. Ze strany EUF je zájem, aby Cech obkladačů ČR vstoupil jako první země Východní Evropy do této federace. Doporučením pro vstup byly výsledky projektu Správné praxe při obkládání keramikou, sklem a kamenem a především rakouského a švýcarského partnera. Pan W. Almayer využil náhodného setkání a představil některé členy EUF.

20151007 cersaie2

Je třeba poděkovat panu Ing. Blažíčkovi, který nám věnoval hodně ze svého nabitého programu a živě se zajímal o projednávanou problematiku i to, že tato jednání jsme mohli uskutečnit na stánku LB a tím i prezentovat výrobu z ČR.

Setkání s rakouským partnerem, kde jednání o dlouhodobé spolupráci jsou vedena již delší dobu proběhlo při milé akci, kdy prezident Fliesenverband Österreich pan Ing. Wolfgang Steindl předal ocenění za kvalitu mladé rakouské firmě Terra –Level. Obě strany se dohodly na uzavření memoranda o vzájemné spolupráci. O tom, na jaké úrovni je spolupráce hovoří to, že obrázek z našeho setkání na stánku fy Terra-Level je též na webu.

20151007 cersaie3

Italská asociace obkladačů v rámci projektu Tiling Town předváděla ukázky pokládky velkých formátů. Na jejich stánku byla též škola z Jižního Tyrolska, kde se učí obkladači, kteří předváděli svoji práci.

20151007 cersaie4

Zpět do rubriky

Jsme členem

  • Banner
  • Banner

Naše záštita

  • Banner

Spolupracujeme

  • Banner
  • Banner

Doporučujeme